Ak aj vy patríte k tým, ktorí plánujú pre svoje dieťa zariaďovať detskú izbu, inšpirujte sa našimi nápadmi a uvidíte, že zariadiť detskú izbu zvládnete bez toho, aby ste sa pri tom zapotili.
Contents
1. Vyberajte ergonomický stôl a stoličky
Ak vaše dieťa onedlho pôjde do školy, s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete čakať a už teraz pri zariaďovaní detskej izby budete hľadať stôl a stoličky pre vaše dieťa. Na začiatok by ste si mali uvedomiť, že dieťa sa neustále vyvíja, rastie a stôl a stolička, ktorú by malo v šiestich rokoch, v dvanástich už nevyužije, pretože mu budú malé.
Aby sa dieťa nehrbilo, mali by ste vyberať rastúci stôl spolu s rastúcou stoličkou. Čo to znamená? Čo sa týka stola, na rastúcom stole môžete dieťaťu nastaviť výšku a sklon pracovnej plochy, čím bude dieťa nútené držať chrbát rovno a nehrbiť sa. Dieťaťu kúpou ergonomického stola a stoličky zabezpečíte správne zdravotné návyky, čo ocení najmä v dospelosti.
K rastúcemu stolu vám jednoznačne odporúčame dokúpiť rastúcu stoličku, ktorá bola odborne testovaná a z výsledkov jednoznačne vyplynulo, že je vhodná pre deti. Keď sa rozhodnete ísť si kúpiť takúto stoličku, vezmite do predajne aj svoje dieťa, nech si samo vyskúša, ako sa mu na týchto rastúcich stoličkách sedí.
2. Dbajte o správne usporiadanie nábytku
Ak už máte kúpený detský nábytok, dbajte o to, aby bol vhodne umiestnený. Aby sa dieťa cítilo pohodlne vo svojej detskej izbe, odporúčame vám rozdeliť priestor na dve časti – na pracovnú zónu, kde si bude dieťa robiť školské úlohy a na oddychovú, kde sa bude hrať a spať. Pracovnú zónu jednoznačne umiestňujte k zdroju svetla – k oknu. Dieťa potrebuje dostatok svetla na to, aby si mohlo písať domáce úlohy, kresliť si, stavať puzzle na stole. Okrem zdravia chrbtice musíte myslieť aj na zdravie očí dieťaťa.
3. Kupujte univerzálnu posteľ s dobrým matracom
Dieťaťu jednoznačne investujte do kvalitnej postele a najmä do kvalitného matraca, ktorý bude chrániť zdravie chrbtice. Posteľ by mala mať pevnú konštrukciu, dobrý rošt, mala by byť dostatočne veľká a nemala by byť umiestnená úplne pri stene.
4. Vytvorte priestor na odkladanie hračiek
Pri zariaďovaní detskej izby nechajte priestor aj na odkladanie hračiek. Odporúčame vám nakúpiť nábytok s dostatočným množstvo šuflíkov, kde dieťaťu odložíte nielen oblečenie, ale pokojne aj hračky. Lepší spôsob uskladnenia však nájdete v uzatvárateľných boxoch. Tie umiestnite pod posteľ dieťatka, ale miesto im nájdete aj vedľa detského nábytku.
Ak chcete, aby vaše dieťa malo naozaj krásnu detskú izbu, vezmite ho so sebou na nákup zariadenia. Samo vám ukáže, čo sa mu páči, čo by chcelo, tým sa vám výrazne uľahčí výber napríklad takého detského koberca, tapety, farby stien.